Karanténa, nouzový stav a létání.

Všichni členové LAA dostali e-mail s připomínkou toho, že v současné situaci se omezení týká i našeho rekreačního létání. Ani na malou chvíli mne nenapadlo toto zpochybnit - nejen z respektu a smyslu těchto omezení, ale i proto, že mám docela jiné starosti.

Včera vyšel článek na Aerowebu, který minimálně polemizuje s těmito omezeními a získává stanoviska z Ministerstva dopravy. Večer se pod článkem objevil komentář od nějakého Pavla (netuším, kdo to je) a ten mne tak zaujal, že jej dávám na naše stránky.

Komentář je zkopírován i s původními interpunkčními a pravopisnými chybami. Ke komentáři nemám co dodat - jak se říká, sám bych to nenapsal lépe.

Jiří Milý

 

Nejde moc nad tím spekulovat. V usnesení ja jasně napsané: "zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou:"Je jedno jaký prostředkem se člověk pohybuje. Auto, kolo, lod, letadlo, pěšky. Pokud to není uvedeno ve výjimce, tak je to zakázané. Park nebo příroda není vzdušný prostor! Takže vzít si 152 a bouchat okruhy je zakázané. Je potřeba si uvědomit, že celý ten humbuk není jen kvůli šíření, ale i omezení ostatních rizik. Když způsobíte leteckou nehodu, dokážete si představit kolik záchraných složek přijede. Nedej bože budete nakažení a 30 lidí z IZS bude odepsaných a budou muset do karantény. Budou tedy zbytečně chybět jinde. Rozhodně nepodporuji zbytečné strašení a je mi jasné že 99,8% lidí přežije tohle stejně jako rýmu. Uvědomte si ale, že spousty důchodců a lidí s horším zdravím to odnesou. V Itálii jeaktuálně 26 000 pacientů, kteří potřebují nemocnice. Většina z nich se uzdraví, ale přijde vám normální zatěžovat systém ještě více? Děláte to pro svoje rodiče, prarodiče, pro všechny starší lidi. Budete rádi, když vám rodiče zemřou na chodbě nemocnice naprosto osamocení s pocitem beznaděje s posledním přáním vás vidět? Tohle se totiž v Itálii děje. Kdo měl možnot nad ní ted přeletět, tak na frekvenci mohl poznat, že je to "země duchů".Je také smutné, že tu redakce nad tím vůbec spekuluje. Vyzívám tedy všechny. Zkuste se aspoň trošku zamyslet dál než je vaše špička nosu. Nezatěžujte zbytečně systém a nechme co nejvíce prostoru borcům z IZS, nemocnic atd. Protože většina z nás v tomhle umíme prd, tak aspoň "nepřekážejme" a udělejme to minimum o co nás žádají. A třeba vám mamka dá zase na Vánoce ponožky.