Létání není snadné

Jiří Milý

Někteří aviatici jsou velmi zodpovědní a přenášejí si návyky z občanského života i do toho leteckého. Kupříkladu tento kolega je zvyklý na to, že než vyrazí na zahrádku, tak si doma ověřuje aktuální teplotu, tlak a vlhkost ovzduší. A proč by to měl při létání dělat jinak? Zatím jako jediný problém se objevuje to, že dané zařízení už 2x zapomněl na letišti a pak nemohl na zahrádku, protože nevěděl jaké bude počasí.

Poslední aktuální informací je, že tento kolega se snaží doma v kuchyni demontovat hodiny – kukačky a že je bude používat i při létání. Zatím však nemá vyřešenu metodiku zavěšení závaží (šišek) pod tříkolku rogala.

 

Konečně jsme se dočkali!

Svou činnost zahájila Letecká zdravotní pojišťovna, která zjistila, že někteří piloti trpí chorobou AVIATIKOSA ABSENTIS a nabízí vhodnou léčbu. Choroba má své typické příznaky - postižený často a opakovaně hovoří o létání, neustále zvedá hlavu k obloze a mumlá: "... dnes by to šlo...", často se ocitne na letišti aniž by věděl, jak a proč tam jel, čte si ve svém zápisníku letů, při jízdě automobilem se vyhýbá zakázaným prostorům, kolegy v zaměstnání nutí před služební cestou provést navigační přípravu, ...

Pokud tedy někdo vypozoruje tyto příznaky na sobě či na svém kolegovi, neváhejte volat leteckou sanitku - zatím je jen jedna v celé České republice - viz tento článek.

První pacienti již podstoupili velice účinnou léčbu - viz recept. Pozor, léčba prováděná tímto způsobem je silně návyková!


P.S. Recept vystavil Jarda "Vomastek" - ten nás už pozoruje z ultralehkého nebe a snad tam nahoře na nás dává trošku pozor.