Potopa na letišti

Záplava na letišti v Rohozci.
Jiří Milý

Něco podobného jsme zažili v roce 2010, kdy po vytrvalých deštích začala v prostoru před hangáry přibývat voda a utvořilo se jezero s hloubkou cca 30-40 cm.

Letos, o víkendu 13.-14.6., spadlo tolik vody, že jsme měli zaplavené celé letiště (dráhu) i prostor před hangáry. Bylo více vody, než v roce 2010. Naštěstí nedošlo k významným ztrátám na majetku, během 3-4 dní voda opadla a my jsme plánovali, že další víkend formou brigády provedeme úklid a dáme vše do pořádku. Jenže další víkend – 20.-21.6. znovu vydatně pršelo, půda byla hodně nasáklá a jezero se opět vytvořilo.

Proto jsem požádal starostu obce Rohozec o pomoc – zda by nám mohli odčerpat vodu hasiči. Jak starosta, tak i velitel SDH v Rohozci nám vyšli vstříc a dohodli jsme se, že až ukončí odčerpávání vody ze zatopených sklepů občanů Rohozce, potom přijedou k nám. Během 1,5 dne se jim podařilo vodu odčerpat.

Chtěl bych i touto cestou poděkovat hasičům z Rohozce za pomoc. Doufám, že už jejich pomoc nebudeme potřebovat, ale je skvělé vědět, že se v případě takovýchto potíží máme na koho obrátit.